Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1



OPP

Rozlicz PIT online

Rozlicz PIT online

Nowa Nadzieja

Pobierz Program PIT

Pobierz program PIT

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Odwiedziło nas

Dzisiaj 5

Wczoraj 162

Tydzień 565

Wszystkie 145756

Obecnie jest 28 gosci i brak zalogowanych online

Ośrodek Wichrowe Wzgórze należy do Stowarzyszenia Chorych Na Stwardnienie Rozsiane Ich Opiekunów I Przyjaciół. Położony jest w malowniczej dzielnicy Siemianowic Śląskich - Przełajce. Został otwarty 5 grudnia 1998r. Przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych o różnym stopniu niepełnosprawności. Posiada podjazdy, windę, przystosowane toalety, zaplecze socjalne, świetlicę a także zaplecze do prowadzenia rehabilitacji leczniczej z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem.
Budynek ma 3 kondygnacje. Na parterze znajdują się sale rehabilitacyjne, pokój socjalny, świetlica i zaplecze administracyjne. Na pierwszym piętrze gabinety fizjoterapii, masażu, relaksacji, terapii dźwiękiem, pracownie terapeutyczne. Na drugim piętrze przewidywany jest hostel na 12 łóżek.
Każdego dnia z pomocy Ośrodka korzysta od 20 - 25 beneficjentów. W trakcie pobytu korzystają z szerokiej gamy świadczonych usług w zakresie rehabilitacji społecznej i leczniczej, a także różnych form terapii. Z beneficjentami pracuje zespół wysoko wykwalifikowanej kadry; lekarz neurolog, psychiatra, psycholog, rehabilitanci, fizykoterapeuci, masażyści, terapeuci zajęciowi, terapeuci dźwiękiem, relaksacji i muzykoterapii. Do Ośrodka beneficjentów dowozimy własnym busem, przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.
W ramach rehabilitacji społecznej prowadzone są: poradnictwo, profesjonalne grupy wsparcia dla chorych i opiekunów, pomoc psychologiczna, pogadanki, szkolenia prelekcje, terapia zajęciowa, relaksacja, muzykoterapia.
Ośrodek prężnie funkcjonuje i pomaga chorym w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Jest szansą i nadzieją na poprawę ich kondycji fizycznej i psychicznej, ale także jakości ich życia.

D  o  t  a  c  j  e    z    m  i  a  s  t

 

Katowice Sosnowiec Bytom  Siemianowice
Śląskie
Dąbrowa Górnicza  Piekary Śląskie Ruda Śląska Zabrze